Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas.
Privātuma politika

Par iniciatīvu

Rimi jau daudzu gadu garumā veiksmīgi īsteno dažādas aktivitātes, popularizējot veselīgu dzīvesveidu. Šoreiz mēs esam gājuši soli uz priekšu un izstrādājuši ilgtermiņa veselīga dzīvesveida veicināšanas programmu, ko varēs novērtēt visos Rimi veikalos.

Mēs ticam, ka steidzīgajā dzīves ritmā ne vienmēr iespējams iedziļināties pārtikas produktu sastāvdaļu un uzturvērtības informācijā, tāpēc Rimi nāk palīgā! Turpmāk visos veikalos pie īpašu produktu klāsta varēs atrast pārtikas marķējuma zīmi Rimi uztura speciālists iesaka. Ar šo zīmi marķēti tikai rūpīgi izvērtēti pārtikas produkti, kuru sastāvā:

  • mazāk vai labāki tauki;
  • mazāk cukura;
  • mazāk sāls;
  • tikai dabīgi aromatizētāji;
  • vairāk šķiedrvielu;
  • nav ĢMO.

Rimi pārtikas marķējuma zīmes Rimi uztura speciālists iesaka kritēriju izvēle balstīta Nordic Keyhole Zviedrijas Nacionālās pārtikas aģentūras izstrādātajos kritērijos par veselīgāku produktu identifikāciju un ICA Gott Liv: – Rimi Baltic īpašnieku ICA Gruppen – izstrādātajos kritērijos par veselīgu produktu identifikāciju. Līdztekus kritēriju izvēle balstīta Eiropas Savienības un Baltijas valstu likumdošanas prasībās, Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādes (EFSA – European Food Safety Authority) un Pārtikas un zāļu pārvaldes (FDA – Food and Drug Administration) datos un vairākos zinātniskajos pētījumos.

Pārtikas marķējuma zīmes ieviešanu Latvijā atbalsta Veselības ministrija: "Informācijas un materiālu par veselīgu dzīvesveidu nevar būt par daudz. Tomēr patiesu nozīmi veselīga uztura un dzīvesveida ieteikumi iegūst vien tad, kad tie tiek praktiski lietoti. Ir apsveicami, ka arī uzņēmēji no savas puses rīkojas sociāli atbildīgi un ar pārtikas marķējuma zīmi Rimi uztura speciālists iesaka palīdz orientēties plašajā pārtikas produktu klāstā, kas savukārt palīdz mums izdarīt aizvien veselīgākas izvēles ikdienā," norāda veselības ministre Anda Čakša.

Par zīmes Rimi uztura speciālists iesaka vēstnesi Latvijā kļuvusi Rimi Gardēde un veselīga uztura speciāliste Inga Pūce. Turpmāk Inga rūpēsies, lai veikala plaukti tiktu papildināti ar aizvien vairāk veselīgajiem produktiem, kā arī dalīsies ar saviem veselīga uztura padomiem un receptēm.

Instagram Sekot