Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas.
Privātuma politika

"Zantho" vīni


Raksta attēls

2001. gadā Jozefs Umatums, viens no ietekmīgākajiem Austrijas vīndariem, kopā ar citu talantīgu Burgenlandes vīndari Volfgangu Peku un Andavas (Andau) pilsētiņas vīnogu audzētāju kooperatīvu nodibināja kopuzņēmumu ar mērķi izveidot atpazīstamu, viegli uztveramu Austrijas vīnu zīmolu, zem kura popularizēt šīs zemes unikālo vīnogu šķirņu vīnus, liekot galveno uzsvaru uz vīna kvalitāti un vides atbildīgu apsaimniekošanu. Projekts tika nosaukts senākajā, rakstos pieminētajā, Andavas pilsētiņas nosaukumā – ZANTHO.

Par zīmola atpazīstamību plašajā vīnu piedāvājumu klāstā jaundibinātais kopuzņēmums tika galā vienkārši izcili – izvēloties uz visām savām vīna pudelēm attēlot vietējo mežu ķirzaku. Atkarībā no vīnogu šķirnes, etiķete maina savu krāsu, bet centrālais ķirzakas simbols paliek nemainīgs.

Šī ķirzaka simbolizē vīndaru saikni ar dabu un maksimāli dabisku, videi nekaitīgu saimniekošanu. Jā, patiesi, Jozefs Umatums savā dzimtas vīndarītavā zem tāda paša nosaukuma Umathum jau ilgstoši saimnieko maksimāli saskaņā ar dabu un tās biodinamisko kalendāru, videi draudzīgu un ilgtspējīgu saimniekošanu pieprasot arī no Zantho vīnu audzētājiem.

Unikālais ģeogrāfiskais stāvoklis (lasi - daba) – Panonijas (Pannonia, Romas Impērijas reģiona nosaukums) klimatiskā zona ar neticami sausām un siltām vasarām un mēreni vēsām ziemām, kā arī īpašā, ar dzelzi bagātā grants augsne vietējiem vīndariem vistiešākajā veidā palīdz radīt augstas kvalitātes vietējo vīnogu šķirņu vīnus. Šis reģions Austrijas vīna kartē un vīnu piedāvājumā visspilgtāk izceļas ar divām lietām – bagātīgiem, pilnmiesīgiem un sulīgiem sarkanvīniem, kādus citur Austrijā neizaudzēt un izciliem dabīgajiem deserta vīniem. Dabīgos deserta vīnus, kas radīti no ļoti vēlas ražas un/ vai cēlās pelējuma sēnītes (Botrytis Cinetrea) skartiem vīnogulājiem, pasaulē ir iespējams iegūt vēl tikai ļoti retās, uz rokas pirkstiem saskaitāmās vietās. Noizīdlerzes (Neusiedlersee) ezera apkārtne ir viena no trim - četrām slavenākajām starp tām – pārējās trīs ir Soterne (Suaternes) no Bordo, Mozele (Mosel) Vācijā un Tokaja (Tokai) Ungārijā. Regulāri Burgenlandes deserta vīni iegūst visaugstākos apbalvojumus visprestižākajos vispasaules vīnu konkursos, starp tiem arī vīni zem nosaukuma ZANTHO.

Kopuzņēmumam klājas ļoti labi – Zantho vīni tiek plaši tirgoti, atzīti un mīlēti gan Eiropā, gan Āzijā, gan Ziemeļamerikā, un kopš pagājušā gada nogales arī Rimi lielveikalos. Papildus visam, Zantho savu vīnu aizdarīšanai neizmanto ne korķus un ne skrūvējamās aizdares, bet gan vairākkārtīgi izmantojamus, videi draudzīgus, estētiski baudāmus un praktiskus stikla aizbāžņus, kas ražoti kaimiņvalstī Čehijā no īpaši izturīga stikla, progresīvajā Vinolok ražotnē.

Vēl viens kvalitātes apliecinājums Zantho vīniem - tā ir vīnogu novākšana ar rokām un rūpīga vīnogu šķirošana, izvēloties tikai vislabāko izejmateriālu vīnam ar ķirzaku uz etiķetes, pārējo ražu atstājot izmantošanai vienkāršāku galda vīnu un destilātu ražošanai. Rimi Vīna dārzs sortimentā sastapsiet piecus, manuprāt, gardākos un mūsu vīnu baudīšanas stilam vispiemērotākos vīnus – gastronomiski nevainojamo Grüner Veltliner, košo un precīzo Sauvignon Blanc, universāli jauko rozā Pink, sulīgi sarkano Zweigelt un sabalansēti saldo Beerenauslese

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.

Instagram Sekot