Vīnu saderība ar maltīti


Veiksmīgi izvēlēts vīns padarīs jūsu maltīti par baudu, piedzīvojumu un atklājumu. Ļoti svarīgi atrast konkrētajam ēdienam piemērotu vīnu, jo dzēriens lieliski spēj papildināt jebkuru maltīti, padarot to īpašu. Reizēm ēdiens var būt lielisks, vīns izcils, taču katrs no tiem labi garšo atsevišķi, bet kopā neharmonizē, tieši tāpēc ēdienu un vīnu saskaņošana ir tik ļoti svarīga. Saskaņotas un neaizmirstamas kombinācijas palīdzēsim jums izveidot ar mūsu piedāvātajām novembra maltītēm, kuru receptes varat atrast šajā Gardēdis numurā. Vēlamies jums parādīt, kā vīnu vislabāk izmantot par ēdiena pavadoni jūsu virtuvē, ēdamistabā, viesībās, piknikā, ballītē – visur, kur ēdat!

Pie truša ar ciedru riekstiem un jāņogām

Tikpat sena, cik senas ir truša Burgundijas gaumē receptes, ir arī viedokļu dažādība, vai pie šīs delikateses labāk derēs Burgundijas sarkanais vai baltais vīns. Tādēļ jūsu izvēlei un salīdzināšanai divi godīgi burgundieši no Victor Berard vīna nama – cēlais Pinot Noir sarkanvīns, kurš ir visklasiskākais truša gaļas ēdienu pārinieks, un Chardonnay – precīzs baltvīns baltajai gaļai. Baudiet un turpiniet diskusiju, kurš saderīgāks!

Pie sāļā sīpolu pīrāga

Sātīgā franču sīpolu pīrāga (tartes) struktūra alktin alkst pēc sausiem Elzasas vīnogu vīniem. Tāpēc es iesaku divas iespējas no īpašā, tikai mūsu veikalos pieejamā mazā Pfalcas Ruppertsberger vīndarītavas sauso baltvīnu klāsta – sausu Riesling ar perfektu skābuma līmeni, kas tiks galā ar ēdiena sātīgumu, un Pinot Blanc jeb Vāczemē zem vārda Weissburgunder pazīstamo sauso baltvīnu, kuram saderība ar sāļo sīpolu pīrāgu ir „asinīs”.

Pie pomelo tartes

Tautā tik iecienītie dabīgie Riesling mēdz būt no absolūti sausiem līdz supersaldiem. Pie pomelo tartes, kurā var sajust salduma un skābuma saspēli, piedāvāju izmēģināt divu dažādu salduma pakāpju Mozeles Riesling no nelielās Faber vīndarītavas – pussauso tiem, kuriem tīk nedaudz jaušamais saldenums, kā arī saldo versiju, kur izteiktais saldums, kas perfekti sabalansēts ar skābumu, savīsies šī deserta harmonijā.

Sagribējās ko svaigu un strukturizētu, tāpēc domāju, ka pie šiem svaigajiem, pārsteidzošajiem salātiem jums neliks vilties Jaunzēlandes Sauvignon Blanc. Šajā gadījumā piedāvāju jums labi sabalansēto Foggy River veikumu – perfektu un atklātu.

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.

Instagram Sekot