Vīns vai dārgakmens


Raksta attēls

Eiropā nav tādu vīna valstu vai pat reģionu, kurās vienlīdz labi augtu gan balto, gan sarkano vīnogu šķirnes. Bordo, Toskānas, Pjemontas, Apūlijas un Sicīlijas sarkanvīnu vai Elzasas un visas Vācijas, Austrijas, Luksemburgas un Ligūrijas baltvīnu dominance ēnā atstāj šo reģionu pretējās krāsas vīnu nozīmi un slavu. Vai tomēr ir kāda vieta, kur slaveni un izmeklēti sarkanie un baltie vīni ir zināmā līdzsvarā?

Esmu pārliecināts, ka tā ir Burgundijas Côtés d’Or. Tieši Burgundijā, gan sarkanā Pinot Noir, gan baltā Chardonnay vīna spozme ir vienlīdz spilgta! Tiek uzskatīts, ka abas šīs vīnogu šķirnes ir cēlušās tieši no Burgundijas - Pinot Noir vispār esot viena no vecākajām šķirnēm, kas šobrīd tiek kultivēta. BaltaisChardonnay pēc jaunākiem pētījumiem esot cēlies, dabiskā ceļā krustojoties Pinot Noir ar viduslaikos izplatīto Gouais Blanc vīnogu šķirni. Pašu labāko Pinot Noir, ja paveiksies, varat iegādāties kādā no lielāko izsoļu namiem – tas noteikti būs no kāda Burgundijas Grand Cru vīna dārza, bet jārēķinās, ka šim vīnam cena izsolē var uzkāpt līdz desmitiem tūkstošu dolāru par pudeli! Līdzīgi ir ar Chardonnay, izcilākie vīni no Burgundijas slavenākajiem Montrachet dārziem ir pieejami tikai izsolēs un to cena par pudeli mērāma vairākos tūkstošos! Kas gan var būt tur tik īpašs, lai atrastos trakie, kuri dotos uz Christie’s vai Sotheby’s izsolēm, lai par TĀAADU naudu pirktu nevis dārglietas, bet vīnu?! Izrādās, ka ir! Izrādās, ka IR vīni, kuri tiek vērtēti augstāk vai vismaz tikpat augstu, kā dārgakmeņi... Tomēr par laimi mums visiem, kas regulāri neiepērk vīnu izsolēs, bet meklē sev piemērotāko vīnu mūsu veikalā, Burgundijā tiek darināti ne tikai visdārgākie vīni pasaulē, bet arī liels daudzums daudz pieejamāko, bet joprojām Burgundijas vīna stilā ieturēto Bourgogne Rouge unBourgogne Blanc - Burgundijas sarkano un baltvīnu klase, kurus sastapsiet arī Rimi Vīna Dārzā. Mani “aizķēra” kāda Ņujorkas pazīstama vīnziņa Morgana Harisa teiktie vārdi par Burgundijas vīniem: “Ja reiz esi uzķēries uz Burgundieti, Tev atpakaļ ceļa vairs nav”, piebilstot, ka vīnziņi, kas piedāvā saviem viesiem Burgundijas vīnu, izklausoties nedaudz pēc kokaīna tirgoņiem: “Tu tikai mazliet pamēģini, Tu redzēsi, Tev iepatiksies...” Tāpēc, lūdzu, pamēģiniet, ko sniedz Burgundija, bet neaizmirstiet arī par visiem pārējiem, tik daudzajiem un dažādajiem gardumiem Rimi Vīna Dārza sortimentā. Bet, ja tomēr Burgundija jūs ir uzrunājusi, un kaut kādā veidā jums palaimējies iegādāties pudeli Montrachet Grand Cru, gaidīšu jūsu uzaicinājumu – es ar prieku to jums servēšu un, protams, tikai lai pārliecinātos par tā kvalitāti, pirms pasniegšanas mazdrusciņ pats to nogaršojot....

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.

Instagram Sekot