Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas.
Privātuma politika

Vīna izvēles principi Rimi veikalā


Tu ienāc Rimi veikalā un, pieejot pie vīna nodaļas, mazliet apmulsti... Kā lai šeit atrod īsto vīnu – iedomāto tieši šim vakaram?

Lūk, īsumā mēģināšu būt Tev par gidu. Pirms mesties iekšā nodaļā un mēģināt izburties cauri visam vīnu klāstam ar cerību uzdurties kam pazīstamam, kas „varētu” derēt, lūdzu, atbildi sev uz šiem dažiem jautājumiem:


1. Vai TAM būs būt baltam/sarkanam vai rozā vīnam?
2. Vai Tu zini, no kādas valsts tam jābūt vai varbūt, ja ne tik precīzi, tad – no kādas valsts tiešām, tiešām to negribi!?
3. Kāda stila vīnam tam jābūt?
4. Vai Tev ir iemīļota vīnogu šķirne vai tieši otrādi – ir kāda, kas Tev galīgi netīk?
5. Cik naudiņas esi paredzējis tam tērēt?
6. Vai ēdiens jau ir izvēlēts?

Šie jautājumi ir jāuzdod, lai iegūtu pēc iespējas vairāk ceļa norāžu uz to īsto, vajadzīgo produktu. Un proti:

1. Rimi vīna nodaļa iekārtota, pirmkārt, vadoties pēc vīna krāsām, tas nozīmē, ka baltie, sarkanie un rozā vīni ir izvietoti vīna plauktos atsevišķās zonās – tā būs pirmā lielā norāde, pa kuru ceļu doties. Vienīgais izņēmums ir vīni speciālajos iepakojumos – lietošanā ērtās 3L vīna pakas un 1L tetrapakas atradīsiet visas vienuviet, nesašķirotas pa vīna krāsām.

2. Tev, visticamākais, ir jau izveidojušās īpašas attiecības ar kādu no populārākajām vīna ražošanas valstīm. Tāpēc Rimi veikalos vīna izcelsmes valstis tiek norādītas virs vīna plauktiem, saīsinot iespējamo vīna izraudzīšanās laiku. Ieskatoties šajās valstu norādēs, droši vari uzzināt, pie kura plaukta doties vai, tieši otrādi – nedoties!

3. Šajā brīdī jau būs jāsāk lūkoties uz pudelēm. Pirmais visredzamākais – tā ir pudeļu forma un krāsa, kas var kalpot par indikatoru tam, kāds vīns katrā iepildīts, bet vēl drošāk no šīm pazīmēm ir saprast, kāds vīns NAV konkrētajā pudelē.

Klasiskās pudeļu formas:

  • Bordo plecainās, stūrainās pudeles;
  • Burgundijas apaļīgās pudeles;
  • Elzasas izstiepti garenās un šaurās pudeles;
  • Šampaņas iegarenās pudeles ar īpašo aizdari.

Šīs uzskaitītās formas var kalpot par palīgu, kādu vīnu NEMEKLĒT, jo, visticamāk (es tā saku, jo, kā jau visur, var būt daži izņēmumi), Bordo pudelē neatradīsiet Elzasas stila vīnu, kā arī Burgundijas pudelē diezin vai vīndaris būs iepildījis Bordo stila vīnu, savukārt Elzasas stila pudelē, kurā visbiežāk tiek pildīti Riesling vīnogu vīni, nez vai atradīsiet klasisko burgundieti. Un visbeidzot – šampanieša pudelē noslēptajam vīnam nu nekādīgi neiztikt bez burbuļiem. Papildus tam der atcerēties, ka Bordo gaišā stikla pudelēs visbiežāk tiek pildīts saldens vīns. Šobrīd vīna plauktos visstilizētākās un arī caurspīdīgākās pudeles ieraudzīsiet rozā jeb sārtvīnu nodaļā – vīndari mēģina maksimāli Tevi uzrunāt un pierunāt izvēlēties vīnu pēc īpašās nokrāsas un skaistās pudeles formas.

4. Ja vīnogu šķirne Tev ir svarīga, tad nu būs jāsāk iedziļināties vīna etiķetēs. Lielākajai daļai no mūsu veikalā pieejamiem vīniem informācija par vīnogu šķirni – vienu vai vairākām – ir norādīta uz ražotāja etiķetes. Savukārt tradicionālajiem vecās pasaules vīniem, kur to ražotāji ir pārliecināti, ka pircējam no etiķetes zīmējuma vien jau ir jāatpazīst kokrētais vīns un vīnogas, no kā tas tiek darināts, – der ieskatīties latviskajā tulkojumā papildu etiķetē. Tur atradīsi informāciju gan par vīnogu šķirnēm, gan par vīna stilu, pasniegšanas temperatūru un bieži pat par ēdienu iespējamo saderību.

5. Iepriekš zinot par aptuveno pieļaujamo vīna cenu diapazonu, vari ietaupīt laiku, iegaumējot, ka Rimi veikalos vīni izvietoti pēc principa – jo augstākā plauktā tas atrodas, jo augstāka būs tā cena. Un pretēji – vispieejamākās cenas būs vīniem apakšējos plauktos. Tādējādi zināsi, kādā līmenī meklēt savu šīs dienas pirkumu.

6. Ja ēdiens jau ir zināms, tad vīna izvēle ir ļoti cieši saistīta ar šo jau pirmo izdarīto izvēli un saderīgais vīns jāmeklē, vadoties pēc vesela zināšanu un pieredzes kopuma, kurā galvenajam izvēles kritērijam ir jābūt vīna stilam, pretstatītam/piesaistītam ēdiena stilam. Kāpēc es saku šo pašsaprotamo lietu? TIKAI tāpēc, lai mēģinātu atrunāt Tevi bez apdomāšanās par iespējamo saderību vienkārši ņemt un nopirkt, Tavuprāt, visgardāko vīnu pie visgardākā ēdiena – ļoti bieži nākas kādam piekāpties, lai izveidotos vislabākā saderība – kā dzīvē, vai ne?

Papildus, lūdzu, neaizmirsti, ka katru otro nedēļu mūsu veikalos mainās īpašais akcijas piedāvājums, kura laikā noteiktam vīna sortimentam ir visizdevīgākās cenas. Un, tā kā vīns tik ātri nesabojāsies, der padomāt, vai gadījumā neiegādāties vairāk nekā vienu pudeli par akcijas cenu. Un visbeidzot – neaizmirsti, ka mūsu lojālajiem īpašajiem pircējiem, kas izmanto Mans Rimi karti, katru nedēļu ir vēl īpašāki personalizēti piedāvājumi, kurus vari atrast speciālajos Mans Rimi karšu terminālos pie ieejas katrā Rimi veikalā, kā arī internetā.

Lai izdodas meklējumi!


Instagram Sekot