Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas.
Privātuma politika

Raksta attēls

Atzīšos – nodefinēt šo konkrēto vīna stilu man bija vissarežģītāk. Ar šo apzīmējumu Maigs vīns es saprotu tādu, kurā ir no visa pa druskai un nepārspīlēti – neuzbāzīgi aromāti, ne pārāk augsts skābums, ne pārāk liels alkohola stiprums, sarkanvīniem neuzbāzīgs un samtains ziedu tējas tanīnu sīvumiņš, sabalansēts salduma/skābuma līmenis, mierīga, noapaļota garša, bez kādas noteiktas garšas īpašības nomācošas agresivitātes. Tādi tad arī būs Rimi Vīna dārzs vīni, cenu zīmēs apzīmētie ar Maigs.

Veidojot vīna stilu apzīmējumus, es sākumā mēģināju izvairīties no vārda Maigs, jo uzskatu, ka tas tiek pārāk daudz un plaši pielietots dažādu vīnu aprakstos, bieži pat nevietā.

Tāpēc es mēģināju atrast pareizāko un piemērotāko sinonīmu, kas to varētu aizstāt, un lūk, kas man ienāca prātā vārda Maigs vietā: - tīkams, liegs, nomierinošs, remdinošs, mierīgs, gluds, samtains, zīdains, gaišs, kautrīgs un paļāvīgs. Kā redziet, ir dažādi varianti, tomēr man kā visvairāk un precīzāk raksturojošais no šiem patika tikai viens – Liegs. Bet apdomājoties, man nācās sev atzīt, ka vārda Liegs popularitāte un sabiedrības izpratne par šādu īpašību kopumu ir daudzkārt šaurāka un ierobežojošāka, tāpēc tomēr es izvēlējos sākotnējo, vīnu aprakstos minēto populāro vīna īpašību apzīmējumu Maigs.

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.

Instagram Sekot