„Latvijas Gada vīns


Jau otro gadu visi Latvijas vīnmīļi tiek iepriecināti ar konkursu „Latvijas Gada vīns”, ko organizē prestižo Riga Wine & Champagne pasākumu komanda. Lūk, citāts no viņu mājas lapas par šo Latvijas vīna kultūrā nozīmīgo pasākumu: „Konkurss tiek organizēts, lai noteiktu labākos Latvijā pieejamos pasaules vīnus un atvieglotu vīnmīļu dzīvi, viešot skaidrību plašajā Latvijā pieejamo vīnu klāstā. Septembra sākumā, degustējot vīnus ar aizklātām etiķetēm „uz aklo”, starptautiska žūrija Maikla Šustera (Michael Schuster) vadībā izvērtēja konkursam iesniegtos Latvijā pieejamos vīnus, piešķirot 5 zelta, 70 sudraba, 206 bronzas un 99 „Vērts nobaudīt” medaļas. Šogad konkursam tika pieteikti vairāk nekā 430 vīni, kas tika degustēti 65 kategorijās. Degustējamo vīnu kategorijas tiek veidotas pēc ģeogrāfiskās izcelsmes principa – no mazākās iespējamās ģeogrāfiskās apelācijas līdz vispārējai vīnogas vai stila kategorijai, Vecās un Jaunās pasaules dalījumam, ņemot vērā krāsu, vīnogas, stilus, ražas gadus un cenu grupas.”

Šajā konkursā starp superprestižajiem, superslavenajiem un superiespaidīgajiem vīniem RIMI pieteica arī vairākus vīnus, kuri pieejami tikai mūsu veikalos. Rezultāts izrādījās atzinīgi patīkams – seši no mūsu vīniem ieguvuši medaļas un vēl septiņi saņēmuši „Vērts nobaudīt” atzinumu! Tāpēc ar prieku prezentēju mūsu „medaļniekus”.

Monte Zovo vīni no mazītiņā Veneto ražotāja Cottini, kuram citu vīnu starpā ir brīnišķīgi Amarone vīni, – medaļas ieguvuši veseli trīs no šī vīndara radītajiem vīniem, kas Latvijā pieejami tikai RIMI vīna plauktos:

Monte Zovo Valpolicella DOC – klasisks sarkanvīns, kas darīts no tradicionālajām Corvina Veronese, un Molinara vīnogām, pārsteigs jūs ar sarkano ogu un mandeļu aromātiem, skābo ķiršu garšas struktūru un neuzbāzīgiem tanīniem, kas kopā summēsies kā perfekts kompanjons dažādām maltītēm, īpaši izceļot saderību ar risoto, pastu, balto un sarkano gaļu un vidēji cietiem sieriem.

Monte Zovo Valpolicella Ripasso Superiore DOC – īpašs sarkanvīns, darīts pēc tradicionālās Ripasso ražošanas metodes. Vīns ar lielisku struktūru – samtainu pilnmiesību, ļoti patīkamu ogu un rozīņu aromātu buķeti. Vislabāk sader ar cepešiem, kā arī ieteicams pavadonis vidēji cietiem izturētiem sieriem.

Monte Zovo Pinot Grigio DOC – Ziemeļitālijas Pinot Grigio vīns, kas popularitāti iekarojis ar savu neapšaubāmo kvalitāti un stilu. Vīns ar delikāti augļainu, harmonisku aromātu buķeti, kurā jūtamas arugulas zaļumu nianses, un sausu, labi sabalansētu garšu (šo stilu dēvē par Pinot Grigio vīnu kvintesenci). Lieliski papildinās jūsu maltīti, ja plānojat gatavot svaigos itāļu stila zaļumu salātus, balto gaļu vai pat tunča karpačo ar melnajiem pipariem, balzametiķa sīrupu un arugulas lapiņām.

Īpašs un dubultprieks par jūsu ļoti iemīļotajiem Pfalcas vīniem no Ruppertsberger vīna nama! Izrādās, ka mūsu top pārdošanas produkti ir ne tikai RIMI pircēju, bet arī prestižās konkursa žūrijas atzinības vērti:

Ruppertsberger Hofstück Riesling – pussausais vīns, kas novērtēts ar bronzas medaļu „Latvijas Gada vīns” konkursā, ir superpopulārs produkts mūsu vīna sortimentā, tā ka tava gaume nu ir starptautiski atzīta! Modernā augļainā stila Riesling ar elegantu ziedu aromātu buķeti un minerālu, citrusaugļu piesātinātu garšu. Ideāls kā aperitīvs vai baudāms tāpat. Labi sabalansētais svaigais skābums ar saldumu padara šo vīnu par lielisku izvēli saderībā ar dažādiem zivju, jūras produktu un vistas gaļas ēdieniem, tāpat iespējama saderība ar eksotisko un pikanto Āzijas virtuvi.

Ruppertsberger Hofstück Weissburgunder (Pinot Blanc) – šis sausais baltais Pinot Blanc vīns, kas novērtēts ar bronzas medaļu, pārliecinās ar savu slāpes veldzējošo sajūtu, ko rada eksotisko augļu aromāts un sulīgais skābuma līmenis. Šī vīna tīrais un ļoti pieņemamais stils pārsteigs jūs ar satīnsmalku un pilnīgu struktūru. Pasniedziet to kopā ar vistas gaļas un zivju ēdieniem vai vēžveidīgo zupām. Perfekta izvēle jūsu nākamajai ballītei vai maltītei!

Zināms, ka vislabākie un visprestižākie dzirkstošie vīni atrodami Šampaņā. Mazāk zināms, ka vēl ir vairāki Francijas vīna reģioni, kur tiek radīti līdzīga stila un ražošanas dzirkstošie vīni, kuri nemaz tik tālu neatpaliek no izslavētā Champagne. Lūk, viens šajā konkursā atzīts un novērtēts brīnišķīgs dzirkstošais vīns no Marcel Martin:

– kvalitatīvs, dzīvīgs un elegants dzirkstošais vīns ar citrusaugļu aromātiem un delikātiem, rotaļīgiem burbulīšiem. Kā jau pieklājas vislabākajiem dzirkstošajiem vīniem, šis premium dzēriens ticis gatavots ar tradicionālo dzirkstošo vīnu metodi, otrreizējo rūgšanu veicot jau pudelē. Pasniedzams krietni atdzesēts svētku brīdī ar vieglām uzkodām, kā arī kopā ar jūras veltēm vai saldūdens zivīm.

Katrā RIMI veikalā speciāli izvietotā vīna plauktā atradīsiet šos atzinību guvušos vīnus vienuviet, turklāt šobrīd papildus esam sarūpējuši tiem pievilcīgākas cenas. Rezumējot šeit aprakstīto, man ir patiess prieks, ka esam novērtēti un ka RIMI saviem pircējiem (lasi – tev) piedāvā ne tikai labas cenas un pareizas kvalitātes vīnus, bet tie ir arī tik lieliski, ka tos atzinīgi novērtē paši zinošākie vīna speciālisti.

Ir iemesls atkorķēt mūsu Crémant. Svinam kopā!

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.

Instagram Sekot