Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas.
Privātuma politika

Aromātisks vīns


Raksta attēls

Varbūt kādam šāds vīna stila apzīmējums šķitīs absurds, zinot, ka jebkuram vīnam ir savs aromāts, tātad jebkurš no tiem būtu saucams par aromātisku. Tomēr steidzu paskaidrot, ka apzīmējums: Aromātisks vīns (atšķirībā no pārējiem Rimi Vīna dārzs vīnu stila apzīmējumiem) ir atzīts visā vīna akadēmiskajā pasaulē, kur tiek arī bieži pielietots.

Un proti, Aromātisks vīns ir vīns, kurš tiek darināts no ārkārtīgi izteiktas smaržas vīnogām, kuru aromātu kopums sasniedz to virsotni, kad šo vīnogu sula tiek izraudzēta vīnā. Zīmīgi, ka šo Aromātisko vīnu garšas struktūra ir daudz vieglāka par to aromātu kopumu, tādejādi tie nodalāmi no Intensīviem vīniem.

Vīnziņu lokā pastāv pavisam vienkāršs princips, kā noteikt vai konkrētais ir Aromātisks vīns. Ja aromātu buķete «ielaužas Tavās nāsīs» no uz galda stāvošas vīna glāzes, nemaz tai nepietuvinot degunu, ja vīna glāze smaržo kā krāšņs vasaras ziedu pušķis vāzē uz galda, tad tas noteikti ir Aromātisks. Papildus izteiktajiem ziedu aromātiem, ļoti bieži Aromātiska vīna smarža atgādina svaigas vīnogas, piemēram, no muskatvīnogām darinātajiem vīniem.

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.

Instagram Sekot