Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas.
Privātuma politika

Top dokumentālā filma Latvijas 100gadnieki

Garša ir viss. Ir sava garša bērnībai un studiju laikam, sava – ceļojumiem, sava – sajūtai!

Iemūžinot mums visiem tik īpašo Latvijas garšu un gatavojoties valsts simtgades svētkiem, Rimi atbalsta pilnmetrāžas dokumentālās filmas "Latvijas 100gadnieki  (Piedzimt kopā ar Latviju)" tapšanu.

Filma ir stāsts par Latvijas simtgadniekiem – Latvijas vienaudžiem, kas joprojām apbur ar savu personīgo šarmu, aktīvo sabiedrisko dzīvi, neizsīkstošo dzīvesprieku un zinātkāri, dzīvesgudru ticību Latvijai un tās nākotnei. Šo cilvēku stāsti ir dokumentāla laikmeta liecība, kas saglabā nākamajām paaudzēm stāstus par savu Tēvzemi, valsts pirmsākumiem un lepnumu par Latviju.

Lai saglabātu sava laika kulinārijas mantojumu un nākamajām paaudzēm nodotu īpašo Latvijas garšu, filmā simtgadnieki dalās savas dzimtas izlolotās receptēs. Rimi gardēdei Ilzei Jurkānei savas jaunību dienas receptes un stāstus uztic sklandraušu recepšu zinātāja Lidija Sīmane un gardēde Marta Melngalve.

Filmas pirmizrāde gaidāma 2018. gadā, sagaidot ievērojamo valsts jubileju. Tā tiks demonstrēta kinoteātros, televīzijā, skolās, bibliotēkās. Filmu režisē Žaklīna Cinovska, producē ­– Ilze Jurkāne un Lūkass Mairis Marcinkevičs.

Instagram Sekot