Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas.
Privātuma politika

Produkti aktīviem cilvēkiem


Raksta attēls

Mūsdienās veikalu plaukti ir pilni ar dažādiem produktiem, kas domāti sportistiem un aktīviem cilvēkiem. Ir ļoti grūti orientēties tik lielā piedāvājumā un izvēlēties ko tiešām vērtīgu, lai ātrāk atgūtu enerģiju, kas nepieciešama pirms, pēc vai tieši treniņu laikā. Pirms runāt par konkrētiem produktiem, jāizrunā arī aktīva cilvēka uztura pamatlietas, ko jāatceras ikkatram, kurš grib ne tikai vingrot, skriet un trenēties, bet arī gūt panākumus un justies labāk.

  1. Nebaidies no ogļhidrātiem, jo tie nodrošina Tavu organismu ar enerģiju, lai Tu varētu vingrot un sportot. Dod priekšroku pilngraudu produktiem, augļiem, dārzeņiem.
  2. Dzer pietiekami daudz šķidruma visas dienas garumā. Ja paredzēts intensīvs treniņš, jādzer puslitru ūdens 2-3h pirms treniņa un pa 200ml ik pēc 20 minūtēm treniņa laikā, lai uzturētu organisma optimālo darbību. Protams, obligāti jādzer arī pēc treniņa. Atceries, ka brīdī, kad sāk slāpt, – Tu jau esi dehidratēts, organismā jau trūkst šķidruma.
  3. Uzņem pietiekami daudz olbaltumvielu. Olbaltumvielas mūsu organismā ir galvenais būvelements. Galvenais olbaltumvielu depo orgāns mūsu ķermenī ir muskuļi, un pirmais, ko cilvēks zaudē, ierobežojot uzņemtā ēdiena daudzumu (kalorijas) vai slimības gadījumā, ir muskuļi. Tāpēc atceries, ka olbaltumvielu uzņemšana ir obligāta. Aktīviem cilvēkiem dienā atļauts uzņemt ne vairāk kā 1,2g olbaltumvielu uz kilogramu. Pārmērīga olbaltumvielu uzņemšana noslogos nieru darbību, veicinās cietāku vēdera izeju. Nepieciešamo olbaltumvielu daudzumu dienā var uzņemt ar ikdienas pārtikas produktiem. Vērtīgi olbaltumvielu avoti: gaļa, olas, zivis, jūras veltes, piena produkti, lēcas un pupiņas.
  4. Tauki! Jālieto, bet mēreni. Iekļauj ikdienas ēdienkartē olīveļļu, avokado, sēklas un riekstus. Izvairies no ātrām uzkodām, jo tur būs vairāk pievienotu zemas kvalitātes tauku.
  5. Regulāras brokastis nodrošinās Tavu organismu ar enerģijas lādiņu no paša rīta, Tev būs labs glikozes jeb cukura līmenis un tiks uzlaboti Tavi sporta panākumi.
  6. Atceries, ka vajag ne tikai trenēties, bet arī atpūsties. Miegs ir ļoti svarīga veselīga dzīvesveida sastāvdaļa.

Tā kā galvenās pamatlietas esam izskatījuši, varam ķerties pie produktu apskata. Šoreiz runāsim par piena produktiem ar paaugstinātu olbaltumvielu koncentrāciju. Piena produkti ir vieni no produktiem, ko bieži iesaka lietot aktīviem cilvēkiem, turklāt īpaši labi tie ir pēc treniņiem, jo satur vairākus mikroelementus (kāliju, nātriju, kalciju un fosforu), kas nodrošina ātrāku organisma atjaunošanos pēc slodzes.

Piena produkti arī dabīgi satur olbaltumvielas, piemēram, apēdot 100g vājpiena biezpiena, cilvēks uzņems aptuveni 18g olbaltumvielu. Turklāt pastāv iespēja izvēlēties piena produktus ar zemu tauku saturu, tādejādi neuzņemot liekus taukus.

Domājot, kādu piena produktu labāk izvēlēties, iesaku atcerēties to, ka mēdz būt piena produkti ar paaugstinātu olbaltumvielu koncentrāciju. Piemēram, parastā bezpiedevu jogurtā uz 100ml būs aptuveni 3 - 4g olbaltumvielu, savukārt jogurtā ar paaugstinātu olbaltumvielu koncentrāciju uz 100ml produkta ir 9g olbaltumvielu. Tātad, izdzerot vienu glāzi šāda jogurta, cilvēks uzņem tikpat daudz olbaltumvielu kā apēdot 100g vājpiena biezpiena.

Vēl viena lieta, kam vajadzētu pievērst uzmanību, kad izvēlamies jogurtu vai piena produktu, ir pievienotais cukura daudzums uz 100ml. Piemēram, cilvēkam, kas vingro, ir ļoti aktīvs, bet vienalga cīnās ar lieko svaru, mans ieteikums būtu lietot uzturā tikai dabīgus skābpiena produktus bez pievienotiem cukuriem. Kā labu piemēru varu minēt Piena Spēks klasiskais, Proteīna graudi Cesvaine vai vienkārši vājpiena biezpiens. Minētie produkti palīdzēs uzņemt nepieciešamo olbaltumvielu daudzumu. Izdzerot vienu Piena Spēka pudelīti, uzņemsi 40g olbaltumvielu. Ja liekā svara problēma nav aktuāla un treniņi ir ļoti intensīvi, ieteiktu lietot saldinātus piena produktus ar paaugstinātu olbaltumvielu koncentrāciju, piemēram, Protein dzēriens Baltais vai Jogurts grieķu ar mellenēm.

Lai labi garšo!


Instagram Sekot