Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas.
Privātuma politika

Baibas Prindules-Rences ieteikumi svinīgam galda klājumam ikdienā


Raksta attēls

Mazi svētki katru dienu.

Kad esam ieskrējušies uz svinēšanas nots, ir jāturpina, nedrīkst apstāties! Svinēt, baudīt un būt kopā ar mīļajiem vajag vairāk par pāris reizēm gadā. Kādēļ gan lai tas nenotiktu vienkāršā pirmdienas vakarā? Iedvesmojoties no Imanta Ziedoņa, kurš dzejā tveicis: „Lai baltās darbadienās balti svētki ir”, iedrošinu savus mīļos aicināt pie balti klāta galda.

  1. Ātrs veids, kā ieturēt pasākuma vai galda klājuma balto tēmu, ir pūšamās krāsas akoniņš. Izvēlies augļus un dārzeņus ar speci skāku vai izteiktāku formu un nopūt tos baltus. Tas ir lielisks galda dekors vien pāris minūtēs, kas var kalpot par dekorāciju ziedu vietā.
  2. Skaties tālāk – arī parastas spuldzītes var būt pievilcīgs galda dekors. Es tās mazliet uzpucēju, bet tās tik un tā ir un paliek vienkāršas spuldzītes. Krāsots bumbieris un sudrabota spuldzīte – pārsteigums uz šķīvja.
  3. Viena no bagātīga galda klājuma atslēgām ir paaugstinājumi. Lai visi dekori nebūtu vienā līmenī, iesaku veidot pakāpienus. Izmanto, piemēram, grāmatas, kas ievākotas atbilstoši tēmai, apgāztas bļodiņas vai puķupodus.
  4. Atceries, ka ikviens priekšmets var pildīt vairākas funkcijas. Piemēram, glāze var būt svečturis, bet cukurgraudi, ledus un dzērvenes pūdercukurā var būt ne tikai ēdiena sastāvdaļa, bet arī galda dekori.

  5. Ja izvēlamies veidot bagātīgu galda klājumu, tad traukiem un pamatpiederumiem jābūt pietiekami askētiskiem un vienkāršiem, tieši kā šiem Luminarc kolekcijas traukiem.
  6. Pavisam viegli iegūsi skaistu galda dekorāciju, ja sabērsi cukuru caurspīdīgos traukos un ieliksi iekšā baltas sveces. Tas būs gaumīgs glābiņš tajā gadījumā, ja nevēlēsies veidot neko sarežģītu. Cits variants ir saspraust sveces pudeļu kaklos, bet pudelē ieliet pienu. Pagaidi, kamēr sveces mazliet notecēs, – tā būs skaista un radoša galda rota.

    Galvenais – uzskatu, ka vajag svinēt dzīvi, mirkli un darbadienas. Jo kas gan cits, ja ne mēs paši, mūs iedvesmos un iepriecinās.

    - Feja


Instagram Sekot