Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas.
Privātuma politika

10 ēdieni, kurus jābauda sagaidot jauno gadu


Raksta attēls

Gatavojoties Vecgada vakaram!

Šeit esam apkopojuši 10 svarīgākās lietas, kuras būtu jāklāj Vecgada vakara galdā. Lai gaiši svētki!

1. Zivis

Lai nākamajā gadā būtu gana daudz naudas, esot jāēd zivis. Turklāt - pēc latviešu tradīcijām, tās esot jāēd ar visām zvīņām.

Šeit 2 receptes, kuras silti iesakām izmēģināt:

Svētku karpa

Pikantā palija


2. Pākšaugi

Vēl daudz naudas pēc senlatviešu tradīcijām nodrošina pākšaugi - konkrēti zirņi un pupas.

Receptes:

Cūku pupas

Zaļo zirnīšu un piparmētru biezenis

3. Skābēti kāposti

Pašā vecgada vakarā esot jāēd skābēti kāposti, jo tā tiekot apēsts visa gada skābums un jauno gadu var sākt bez vecām raizēm. Tikai uzmanies - tikko sākas Jaunais gads, skābētus kāpostus vairs nedrīkstot ēst, jo tad viss nākamais gads būšot skābs.

Smelies iedvesmu:

Sautēti kāposti apelsīnu sulā

Skābu kāpostu zupa


4. Maize un sāls

Jāgādā, lai svētku galds vienmēr būtu pilns, bet vissvarīgāk - lai uz galda līdz par Jaunā gada sākumām būt maize un sāls. Tas esot jādara, jo tad mājās iemitināsies Laime. Uzmet aci kādai no maizes receptēm:

Olīvu un sēklu maize

Pilngraudu piena maize

Rupjmaize ar timiānu

5. Pīrādziņi

Viens no iemīļotākajiem ēdieniem visos latviešu svētkos ir pīrādziņi. Tikai uzmanies - kā vēsta ticējums, ja, ēdot pīrādziņus, runāsi, tad visu nākamo gadu būsi mēms. Pagatavo kādu no Gardēžu pīrādziņu receptēm:

Pīrādziņi mājas gaumē

Laša pīrāgi

Ābolu un dzērveņu pīrāgi

6. Āboli

Āboli un ābolu ēdieni esot jāēd Vecgada vakarā un Jaunajā gadā, lai vairotu savu iekšējo un ārējo skaistumu. Smelies iedvesmu skaistās receptēs:

Kukurūzas putra ar karamelizētiem āboliem un kanēli

Ābolu čatnijs

Ābolu plātsmaize


7. Piparkūkas

Piparkūkas jāēd arī pēc Ziemassvētkiem, it īpaši Vecgada vakarā un Jaunajā gadā, jo tad būšot grezna dzīve. Šeit dažādas jaunas receptes, izmantojot piparkūkas un/vai to mīklu:

3 ēdienu receptes, izmantojot piparkūkas

Saldā rulete ar piparkūkām

Piparkūku un mandarīnu tarte

8. Cūkgaļa

Tas nebūtu latviešu svētku galds bez cūkgaļas ēdieniem. Īpaša nozīme ir ribiņām un šņukuram, jo tie nesot laimi un spēku. Pagatavo kau ko no šī:

Cūkgaļas cepetis ar kaperiem

Cūkgaļas rulete

Ceptas cūku ribas


9. Tēja ar medu

Sildies ar tēju un medu. Zāļu tējas atbaidot visu slikto, bet medum piemītot maģisks spēks. Uzzini, kā pareizi dzert tēju ŠEIT.


10. Dzērveņu ēdieni

Sārtiem vaigiem un veselībai Jaunajā gadā kārtīgi esot jāsaēdas dzērvenes. Šeit receptes ar dzērvenēm, kuras tev varētu patikt:
Dzērveņu un čili dzēriens

Ābolu un dzērveņu pīrāgs

Ābolu, bumbieru un dzērveņu kēkss


Starpcitu, uzsākot Jauno gadu, ir labi apēst kaut ko pilnībā jaunu, lai nākamais gads būtu piedzīvojumiem bagāts. Ieskaties mūsu recepšu sadaļā ŠEIT un atrodi kaut ko, ko vēl nekad neesi ēdis!


Instagram Sekot