10 ēdieni, kurus celt galdā Līgo svētkos!


Raksta attēls

Ar šašliku vien nepietiks!

1. Latviskais sēņu plācenis

Kā gan latviešu virtuvē iztikt bez kāda sēņu ēdiena - šajā plācenī iederēsies gan pašu lasītās gailenes, gan veikalā iegādātie šampinjoni. Lasi recepti ŠEIT. Uzmanību - iesakām pagatavot 2 porcijas, šo noteikti apēdīs ātri!

2. Melno plūmju BBQ mērce

Ja gatavosi šašliku, noteikti jāpadomā arī par to, ar ko to ēdīsi. Lieliska mērce gan grillētai gaļai, gan dārzeņiem. Lasi recepti ŠEIT.

3. Ķiršu kompots

Universāla ķiršu mērce, kas ies kopā gan ar saldajiem, gan ar gaļas un siera ēdieniem. Izmēģini - uz rupjmaizes šķēles uzliec biezu jāņu siera kārtu un karotīti šī kompota. Lasi recepti ŠEIT.

4. Zemeņu kūka

Lai gan Jāņu mielasta receptes pārsvarā ietilpst sāļo ēdienu kategorijā, par desertu kategoriski nedrīkst aizmirst! Mūsu ieteikums ir noteikti izvēlēties kādu zemeņu desertu - tās jābauda pēc iespējas vairāk, kamēr vien ir. Lasi recepti ŠEIT.

5. Ābolu zefīrs

Runājot par desertiem - vai esi mēģinājis pagatavot klasiskos Latvijas zefīrus pats? Pārsteidz viesus ar šo gardumu! Lasi recepti ŠEIT.

6. Griķi ar kūpinātu gaļu

Latvisku garšu kombinācija, kas būs tieši laikā, ja Jāņos līs lietus un gribēsies, ko sildošu un gardu. Lasi recepti ŠEIT.

7. Jāņu siers

Jāņu siersne vien garšo labi, bet arī simbolizē sauli un vasaras iestāšanos. Lai izvēlētos savam galdam piemērotāko sieru, izlasi ŠO RAKSTU.

Ja sieru vēlies gatavot pats, ieskaties kādā no šīm receptēm.

Svaigais Jāņu siers

Tradicionāli sietais Jāņu siers

8. Biešu aukstā zupa

Šķiet, neviens svētku galds vasarā nav pilnvērtīgs bez labas klasiskās aukstās zupas. Lasi, kā to pagatavot, ŠEIT.

9. Grilēti dārzeņi ar zaļumu mērci

Ja meklē veģetāro opciju visām grilētajām gaļām, iesakām izmēģināt grilētus dārzeņus. garantējam - arī visizvēlīgākie gaļēdāji centīsies šo to no šiem dārzeņiem "nočiept". Lasi recepti ŠEIT.

10. Šašliks

Bet, protams, bez šašlika Līgo svētkos un Jāņos nekādīgi neiztikt. Ieskaties šajās receptēs:

Kefīra marināde šašlikam

Aromātiskais jēra šašliks

Grilēts laša šašliks ar dārzeņiem


Instagram Sekot